Колко често трябва да почиствате канализацията си?
Съдържание:
Понякога оставяме неща, които трябва да бъдат свършени, защото просто не мислим за тях. Колите ни изминават 10 000 км, преди да ги закараме за смяна на масло, или онази черна задача по време на работа продължава да се губи в комбинацията от всички други неща, които трябва да свършим. Това е разбираема грешка, но не винаги е безопасна. В случай на вашите канали, трябва да сте наясно с рисковете да не ги почиствате от време на време.
Спрели ли сте някога да помислите за всички неща, които падат в канализацията ви ? Косми, сапун и частици храна попадат редовно във вашите тръби. С течение на времето тези неща могат да се слепят и да се натрупат, докато каналите ви бъдат напълно блокирани, което потенциално води до по-сериозни повреди във вашата водопроводна инсталация. За щастие, както всяка друга черна задача, една унция превенция се равнява на половин килограм лечение. Малко почистване може да помогне много!
Колко често почиствам канализацията си?
Има много съвети за това колко често трябва да почиствате канализацията си, повечето от които противоречиви. Търсете достатъчно дълго и можете да намерите статии, предлагащи тримесечни, месечни или дори седмични почиствания. Въпреки това смятаме, че месечният вариант е най-добрият, главно защото може да стане част от редовна рутина, без да създава големи проблеми.
Всички знаем, че правенето на нещо всяка седмица може да се превърне в такава болка, че избягваме да го правим, независимо дали е седмичен отчет или пътуване до фитнеса. Една седмична задача може да бъде нещо, което ви харесва и очаквате с нетърпение, или може просто да е още една болка, с която трябва да се справите (бихме се осмелили да предположим, че почистването на канализацията би попаднало във втората категория!). И ако се превърне в болка, е много по-вероятно да „забравите“ да го направите или умишлено да го отложите – което напълно обезсмисля целта.
Тримесечните почиствания също не са идеални. Вместо чести почиствания, които се превръщат в болка, в крайна сметка се сблъсквате с обратния проблем: това е нещо, което не правите достатъчно често, така че забравяте да го направите. Други проблеми възникват и пречат на графика ви, така че оставяте почистването на канализацията да се плъзга. Следващото нещо, което разбирате, е, че измина една година и вие вземате душ във вода до глезените, защото канализацията е запушена.
И двете ситуации са проблеми, с които трябва да сте наясно, когато задавате график за почистване на вашите канали. И не забравяйте, че почистването на вашите канали може да бъде от изключителна важност, особено ако вашите канали са особено предразположени към запушване. Смятаме, че си струва да повторим отново: правенето на малко сега може да ви помогне да предотвратите много работа по-късно.
Месечният е правилният начин
Месечният график за почистване е идеален, защото не е достатъчно често, за да бъде бреме, но достатъчно редовно, че е по-малко вероятно да го забравите. Позволява ви да използвате безопасни методи за почистване на канализацията и да планирате предварително проекта, спестявайки ви време, пари и усилия в дългосрочен план. Като използвате методи, които включват сода за хляб, оцет и вряща вода, можете да гарантирате, че вашите канали работят правилно за дни, месеци и години напред, без сериозна работа или спешно повикване.
Обадете ни се, ако възникне спешен случай
Знаем обаче, че понякога могат да се случат неща, които не са идеални. Дори редовно почистваните канали могат да се запушат незабавно и винаги съществува риск от запушване на главната дренажна тръба. Спешните ситуации понякога са неизбежни – затова сме тук! Свържете се с нас от buildings-audit.com днес и ние ще върнем всичките ви тръби в работно състояние
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!